PROTIPRŮVANOVÉ PÁSY JAKO ŘEŠENÍ DO EXTERIÉRŮ I INTERIÉRŮ

Máte českou značku Fatra spojenou s vinylovými podlahami? Tato tradiční značka je však specialistou nejen na vinylové krytiny, ale také na výrobu fólií, plastových profilů a nespočtu dalších produktů z plastu, ke kterým se řadí také protiprůvanové pásy. Z jakého materiálu jsou tyto pásy vyrobeny a jakou mají funkci?

PROTIPRŮVANOVÉ PÁSY FATRA

Protiprůvanové pásy značky Fatra jsou vyrobeny z průsvitného měkčeného PVC. Jsou určeny nejen pro kyvná vrata, ale své využití najdou všude tam, kde je potřeba oddělit prostory. Tento způsob oddělení je možné využít v průmyslových interiérech a exteriérech, ve kterých je vyžadovaný rychlý průjezd nebo průchod. Netradiční využití je např. při proplouvání v aquaparcích mezi vnitřním a venkovním bazénem.

FUNKCE PÁSŮ

Jaké jsou vlastnosti protiprůvanových pásů? Jak už jejich název napovídá, zabraňují průvanu, ale také prašnosti, hluku, vzniku nečistot, mohou posloužit jako další zdroj denního světla, omezují úniky chladu z mrazicích boxů a v neposlední řadě zamezují únikům tepla.

ZAOBLENÉ OKRAJE

Materiál je vyrobený technologií vytlačování celé šířky pásu, okraj protiprůvanových pásů je díky tomuto postupu zaoblený. Pří průchodu osob tedy nehrozí žádné poranění, a to ani při intenzivním provozu.

PÁSY S DÉLKOU 16 NEBO 20 METRŮ

Pásy na kyvná vrata vyrábí značka Fatra ve dvou variantách. Šířka obou variant pásů je 185 mm a jejich tloušťka je 3 mm. Vybrat si můžete z délky 16 nebo 20 metrů. Na pásy se vztahuje záruka 2 roky.