Novinky

Zavlažovací vaky: Jednoduché a účinné řešení pro péči o vaši zeleň

V dnešní době se stále častěji potýkáme s extrémními klimatickými podmínkami, jako jsou dlouhá období horka a sucha. Tyto podmínky kladou velké nároky na péči o zeleň, zejména o nově vysazené stromy a keře, které jsou závislé na dostatečné závlaze. Zavlažovací vaky se proto staly nenahraditelným pomocníkem v péči o zeleň, neboť umožňující poskytnout rostlinám optimální množství vody.

Zavlažovací vaky jsou vhodné jak pro soukromé zahradníky, tak i pro zahradnické firmy, obce a města, které pečují o veřejnou zeleň. Poskytují efektivní a ekonomicky dostupné řešení pro zavlažování a péči o rostliny v různých prostředích.

Výhody zavlažovacích vaků:

  • Rychlá a snadná instalace.
  • Snížená frekvence zalévání.
  • Úspora vody a prevence jejího plýtvání.
  • Podpora zdravého růstu a vývoje rostlin.

A jak přesně zavlažovací vak funguje?

Prázdný vak se jednoduše přiloží ke stromu nebo keři a vrchním otvorem se naplní vodou. Vodu je možné doplnit z hadice či konve. Naplnění zabere pouze několik minut.

Díky otvorům ve spodní části vaku se voda postupně uvolňuje do půdy, což zajišťuje pomalou a cílenou závlahu.

Do vody lze přimíchat i hnojiva, která podporují růst rostlin a zlepšují jejich zdraví.

Zavlažovací vaky je možné použít i opakovaně. Vaky lze snadno přemístit a použít opakovaně na různých místech, což zvyšuje jejich flexibilitu a efektivitu. Díky použitému odolnému materiálu jsou tyto vaky dlouhodobě odolné a spolehlivé

Podlaha, u které se nemusíte bát vlhkosti? Vyberte SILVERO-top

Skoro u každého doma se jednou za čas přihodí nějaká mokrá nehoda. Ať už Vám děti na zem vylijí pití nebo venku prší a vy v předsíni máte malou povodeň, je potřeba na tyto situace myslet už při výběru nové podlahy. Nyní vám poradíme, jakým podlahám vlhkost nevadí, a kterým se raději vyhnout

S vlhkostí se můžete nejčastěji setkat v kuchyni, koupelně nebo předsíni. V koupelně se často sráží vlhkost a při dětech nechybí ani kaluže po koupání. Předsíň zase může trpět na podzim, kdy si vlhkost nosíte na botách domů. 

Podlahy, které se s vlhkostí nemají vůbec rády jsou laminátové a dřevěné podlahy. U těchto podlah musíte rozlitou vodu setřít co nejrychleji, aby nedošlo k jejich nabobtnání či pokroucení. V případě vyteklé myčky bude potřeba tyto podlahy nejspíš bohužel kompletně vyměnit. V minulosti byla nejčastěji do kuchyní a koupelen pokládaná dlažba. Ta totiž s vodou nemá sebemenší problém a ani při větším množství vody o ni nemusíte mít starost. Má však i své nevýhody, a to je její křehkost a studený povrch. Pokud totiž nechcete doma chodit neustále v papučích, je podlahové topení nutností. 

Lepší volbou než dlažba jsou proto vinylové podlahy, a to buď lepené vinylové podlahy, kdy se dílce lepí přímo na podklad nebo plovoucí vinylové podlahy, kdy jsou dílce spojovány díky zámkovým spojům. Celovinylové plovoucí podlahy v sobě tak kombinují snadnou pokládku s vysokou odolností proti vlhkosti. 

Vinylové podlahy jsou vhodné i pro pokládku na podlahové topení a můžete si u nich vybrat z velké nabídky dekorů. Pokud, jako většina zákazníků, sháníte vinylové podlahy v dřevěném dekoru, prohlédněte si vzory u české vinylové podlahy Fatra SILVERO. Tuto kolekci doporučuje také známá architektka Kamila Douděrová: „podlahy SILVERO mají velmi věrohodnou kresbu dřeva na pohled i na dotek. A vybírat si můžete z celkem 10 dubových vzorů.“ S výběrem vzoru vám může pomoci i virtuální návrhář, ve kterém si jednoduše nahrajete fotku místnosti, kde novou podlahu plánujete a pak už jen jedním klikem měníte vzory na podlaze. Velkou výhodou je také možnost objednání fyzických vzorků podlahy až k vám domů.