Podlaha, u které se nemusíte bát vlhkosti? Vyberte SILVERO-top

Skoro u každého doma se jednou za čas přihodí nějaká mokrá nehoda. Ať už Vám děti na zem vylijí pití nebo venku prší a vy v předsíni máte malou povodeň, je potřeba na tyto situace myslet už při výběru nové podlahy. Nyní vám poradíme, jakým podlahám vlhkost nevadí, a kterým se raději vyhnout

S vlhkostí se můžete nejčastěji setkat v kuchyni, koupelně nebo předsíni. V koupelně se často sráží vlhkost a při dětech nechybí ani kaluže po koupání. Předsíň zase může trpět na podzim, kdy si vlhkost nosíte na botách domů. 

Podlahy, které se s vlhkostí nemají vůbec rády jsou laminátové a dřevěné podlahy. U těchto podlah musíte rozlitou vodu setřít co nejrychleji, aby nedošlo k jejich nabobtnání či pokroucení. V případě vyteklé myčky bude potřeba tyto podlahy nejspíš bohužel kompletně vyměnit. V minulosti byla nejčastěji do kuchyní a koupelen pokládaná dlažba. Ta totiž s vodou nemá sebemenší problém a ani při větším množství vody o ni nemusíte mít starost. Má však i své nevýhody, a to je její křehkost a studený povrch. Pokud totiž nechcete doma chodit neustále v papučích, je podlahové topení nutností. 

Lepší volbou než dlažba jsou proto vinylové podlahy, a to buď lepené vinylové podlahy, kdy se dílce lepí přímo na podklad nebo plovoucí vinylové podlahy, kdy jsou dílce spojovány díky zámkovým spojům. Celovinylové plovoucí podlahy v sobě tak kombinují snadnou pokládku s vysokou odolností proti vlhkosti. 

Vinylové podlahy jsou vhodné i pro pokládku na podlahové topení a můžete si u nich vybrat z velké nabídky dekorů. Pokud, jako většina zákazníků, sháníte vinylové podlahy v dřevěném dekoru, prohlédněte si vzory u české vinylové podlahy Fatra SILVERO. Tuto kolekci doporučuje také známá architektka Kamila Douděrová: „podlahy SILVERO mají velmi věrohodnou kresbu dřeva na pohled i na dotek. A vybírat si můžete z celkem 10 dubových vzorů.“ S výběrem vzoru vám může pomoci i virtuální návrhář, ve kterém si jednoduše nahrajete fotku místnosti, kde novou podlahu plánujete a pak už jen jedním klikem měníte vzory na podlaze. Velkou výhodou je také možnost objednání fyzických vzorků podlahy až k vám domů.